Çağrı Merkezi: 0534 227 1071
Arşiv

Kuluçka Makinesi Nedir?

Kuluçka Makinesi Nedir?

Kuluçka Makinesi nedir, nasıl kullanılır?

Bu blog yazımızda sizlere Kuluçka Makinesi ile ilgili temel bilgileri vereceğiz. Öncelikle Kuluçka Makineleri günümüzde civciv çıkımı için kullanılan en iyi yöntemdir. Civciv üretimini bir iş için olarak düşününler, ya da hobi için düşünenlerin vazgeçilmezidir. Kuluçka Makineleri bu bağlamda iki türe ayrılmıştır.

Kuluçka Makinesi Modelleri

Kuluçka Makinesi modelleri dendiği zaman akla ilk başta iki temel kuluçka makinesi gelir. Bunlardan birisi Hobi Kuluçka Makineleri diğeri de Ticari Kuluçka Makineleri. Hobi kuluçka makinesi modelleri zaman zaman bir ticari kadar yüksek yumurta kapasitesine ulaşabilmektedir. Bu bağlamda hobi kuluçka makinelerini ve ticari kuluçka makinelerini birbirlerinden ayırmamız gerekmektedir.

Ticari Kuluçka Makineleri tam otomatik olarak çalışmaktadır. Hobi Kuluçka Makinelerine yapacağınız su eklemesi gibi bazı nedenlerden dolayı daha dikkatli bir kullanım gerektirir. Ancak Ticari Kuluçka Makinesi modellerinde bu işlem otomatik yapıldığı için siz çıkım boyunca Kuluçka Makinesiyle ilgilenmeseniz dahi olur.

Hobi Kuluçka Makinesi kimlere göredir?

Hobi kuluçka makineleri genellikle yeni başlayanların, kuluçkacılığı denemek için kullandığı cihaz türüdür. Bikulu hobi kuluçka makinelerinde yüksek çıkım garantisi olduğu için, ticari kuluçka makinelerinden bu bağlamda pek bir farkları yoktur. Hobi kuluçka makinesini, çocuğunuza bir hobi edinmesi için alabilir, ya da kendiniz bahçenizdeki tavuklarınızı arttırmak için alabilirsiniz.

hobi-kulucka-makineleri

Ticari Kuluçka Makinesi kimlere göredir?

Genellikle büyük çiftliklerde seri civciv üretimi için kullanılan ticari kuluçka makinesi modelleri daha sağlam yapısıyla yüksek civciv çıkım oranlarına sahiptir. Kuluçka işini hobi boyutundan alıp ticari boyuta geçirmek isteyenlerin tercihidir. Ticari kuluçka makineleri büyüdükçe yumurta kapasiteleri artmaktadır. 5 Bin kapasite gibi büyük kapasiteleri aşabilen Ticari Kuluçka Makinesi modelleri olduğu gibi, 88’lik küçük ticari modellerde mevcuttur.

ticari-kulucka-makinesi

Bu bağlamda unutulmaması gereken en önemli şey ise ticari kuluçka makinelerinin tam otomatik çalışmasıdır. 88 Yumurta kapasiteli kuluçka makinesi, civciv çıkım oranı olarak daha yüksek bir yumurta kapasitesine sahip olan ticari kuluçka makinesiyle aynı civciv çıkım oranını sunacaktır. Buradaki tek fark kuluçka makinesinin kapasitesidir.

Bikulu iyi çıkımlar diler.

 

Yorum Yap